• (۱۰ فروردین ۱۳۹۶)
    کلینیک تشخیص و درمان سقط مکرر

    کلینیک تشخیص و درمان سقط مکرر

    سقط مکرر به مواردی اطلاق می‌شود که سقط به صورت خود به خودی و حداقل دو تا سه بار متوالی تکرار شده باشد. خانم‌هایی که 2 بار سقط خود به خودی و پشت سرهم و یا دو بار انتقال جنین ناموفق داشته باشند، کاندیدای معرفی به کلینیک درمان سقط مکرر خواهند بود.

    این امر می‌تواند به صورت مراجعۀ مستقیم زوجین به کلینیک سقط مکرر و یا با معرفی از طریق همکاران متخصص درمان ناباروری به این کلینیک آغاز شود. مبتلایان به سقط مکرر توسط 2 گروه از متخصصان، زنان و زایمان و ایمونولوژی باروری معاینه می‌شوند. پس از معاینه و انجام خدمات تشخیصی لازم، در صورت ضرورت زوج به مشاوران مرکز شامل متخصصان ژنتیک، عفونی، جنین شناسی، داخلی- غدد و روانپزشکی ارجاع داده می‌شوند. در تمام مراحل بررسی و مشاوره قبل از درمان، لازم است که زن و شوهر همراه هم به کلینیک مراجعه کنند.

    در صورت شکست درمان، موضوع در تیم تخصصی درمان سقط مکرر، شامل متخصصان زنان و زایمان، ایمونولوژی، جنین شناسی و ژنتیک و با حضور زوج بررسی می‌شود و درمان پیشنهادی ارائه خواهد شد. گفتنی است بسیاری از علل سقط مکرر شناخته شده‌اند، به طوری که محققان و متخصصان این مرکز با انجام مطالعات و جمع آوری اطلاعات لازم در زمینۀ راه‌های تشخیصی و درمانی موارد گوناگون سقط مکرر، توانسته‌اند بیش از 60% مبتلایان را درمان کنند. در این کلینیک در همۀ مراحل درمانی، ماماهای مربوط به پیگیری درمان، همراه زوجین خواهند بود.