• (۱۰ فروردین ۱۳۹۶)
  کلینیک سلامت جنسی

  کلینیک سلامت جنسی

  نسل‌های متوالی (از جوانان تا سالمندان) همواره به دنبال بهترین تجارب و عملکرد در روابط جنسی خود هستند و امروزه، به ویژه پس از شعله ور شدن اپیدمی ایدز در جهان، موضوع سلامت جنسی یکی از اولویت‌های سلامت همگانی (Public Health)  محسوب می‌شود.

   همچنین، با پیچیده ترشدن روابط و رفتارهای بشری در این خصوص، اهمیت مداخلات مبتنی بر دانش برای آگاه سازی، اصلاح نگرش و پیشگیری و درمان بیماری‌های مرتبط دوچندان شده است. در این میان افزون بر سیاست گذاری‌های لازم در حوزۀ سلامت جنسی که بر عهدۀ متولیان سلامت، آموزش و فرهنگ در کشور است، فراهم آوردن خدمات لازم برای حفظ و ارتقای سلامت جنسی افراد و جامعه از اهمیتی ویژه برخوردار است. همچنین، باید در نظر داشت که امروزه سلامت جنسی مانند دیگر ابعاد سلامت، تنها به نبود بیماری یا اختلال عملکرد اطلاق نمی‌شود، بلکه هماهنگی و سازگاری جنبه‌های جسمی، عاطفی، عقلانی و اجتماعی امور جنسی در انسان را نیز دربرمی گیرد، به نحوی که شخصیت، روابط و عشق را رشد دهد و پربارتر کند.

   از آن‌جا که سلامت جنسی رابطه ای تنگاتنگ با سلامت باروری دارد، از زمستان سال 1390، مرکز فوق تخصصی ابن سینا با راه اندازی کلینیک سلامت جنسی و برای پاسخگویی مسئولانه و علمی به نیاز و تقاضای موجود در اقشار مختلف جامعه به ارائۀ خدمت در زمینه‌های مختلف این جنبه از سلامت به شرح زیر می‌پردازد:

  ارائۀ مشاورۀ ازدواج و خانواده و زوج درمانی تشخیص و درمان مشکلات و اختلالات جنسی در مردان و زنان مشاوره و راهنمایی در زمینۀ تربیت جنسی کودکان و نوجوانان تشخیص و درمان بیماری‌های منتقل شونده از راه جنسی (STIs) کنترل عفونت‌های هرپسی ( تبخال) حاد و راجعه آبله مرغان زونا سیتومگالوویروس و منونوکلئوز عفونی ارائۀ خدمات واکسیناسیون مطابق با مصوبات کمیتۀ کشوری واکسیناسیون و همچنین ارائۀ واکسن پاپیلوما ویروس انسانی (HPV) کلینیک فوق تخصصی اختلالات جنسی در مردان و اختلالات درد جنسی در زنان مشاورۀ تنظیم خانواده و ارائه خدمات تنظیم خانواده مشاورۀ مشکلات و اختلالات جنسی در بیماری‌های قلبی و عروقی مغز و اعصاب و معلولیت‌ها تیم تخصصی این کلینیک با بهره گیری از تخصص‌های مختلف علوم پزشکی و علوم رفتاری به صورت بین رشته ای به ارائۀ مشاوره و انجام خدمات تشخیصی و درمانی می‌پردازد.

  در این کلینیک، رازداری و امنیت اطلاعات از اهمیتی ویژه برخوردار است و افراد حتی به هنگام پذیرش می‌توانند از ارائۀ نام و نام خانوادگی و دیگر اطلاعات شخصی قابل شناسایی، خودداری کنند. اقدامات آزمایشگاهی نیز با بهره گیری از آزمایشگاه مجهز مرکز تنها با استفاده از یک کد شناسایی و بدون نام قابل انجام است.

   شماره تماس مرکز درمان ابن سینا 23519-021 داخلی 515

   درمانگران کلینیک سلامت جنسی ابن‌سینا (به ترتیب حروف الفبا):

   

  Our Team

   هاله ملکی

   سرپرست کلینیک سلامت جنسی

   

   

  Our Team

   دکتر سید علی آذین

  بورد تخصصی پزشکی اجتماعی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

   فلوشیپ پزشکی جنسی و سایکو- سکسولوژیست

  عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی

  تشخیص و درمان اختلالات جنسی/ اقلیت‌های جنسی/ زوج درمانی  

   

    Our Team
  دکترسعید آراسته

  جراح و متخصص اورولوژی و ناباروری مردان

  تشخیص و درمان اختلالات جنسی/ انزال زودرس / اختلال نعوظ

   

  Our Team
   دکتر فرهاد یغمایی

  متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری

  تشخیص و درمان عفونت‌های جنسی

   

   Our Team
    دکتر زهرا سادات ثقه الاسلامی 

  متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری

  تشخیص و درمان عفونت‌های جنسی  

   

   Our Team
  دکتر شاداب شاه علی

  دکترای تخصصی سلامت باروری

  تشخیص و درمان اختلالات جنسی / واژینیسموس/ مشاوره وآموزش سلامت جنسی و باروری در دوره بلوغ، بارداری، شیردهی و یائسگی/ مشاوره خشونت جنسی/ سلامت جنسی در بیماری‌های مزمن  

   

  Our Team
  دکتر بهزاد قربانی

  بورد تخصصی روانپزشکی

  تشخیص و درمان اختلالات جنسی/ پارافیلیا/ سلامت جنسی و روانی در زوجهای نابارور  

   

  Our Team
  دکتر حمید مهرابی

   روانشناس و دکترای تخصصی روانشناسی سلامت جنسی از دانشگاه لیون فرانسه

  تشخیص و درمان اختلالات جنسی/ سلامت جنسی معلولین و جانبازان نخاعی/ سلامت جنسی ناشنوایان (مسلط به زبان اشاره)  

   

  Our Team
   
  دکتر مریم نکولعل تک

   پزشک و دکترای تخصصی سلامت باروری

  تشخیص و درمان اختلالات جنسی/ واژینیسموس/ اختلال ارگاسم زنان/ ارتقای رضایت جنسی زوج‌ها در سنین مختلف/ سلامت جنسی در بیماری‌های مزمن

   

  رعایت اخلاق حرفه ای در کلینیک سلامت جنسی ابن‌سینا

   1. محرمانگی و حریم خصوصی مراجع کاملاً حفظ می‌شود.

   2. خودمختاری و خود تصمیم گیری مراجع مورد احترام است.     

   3. درمانگر جنسی، آموزش و تمرین می‌دهد، قضاوت، تحقیر و سرزنش نمی‌کند.  

   

   در زندگی زوجی چه موقع نیاز به مشاوره دارید؟

   اینطور نیست که یک زوج به آخر خط برسند و بعد نیاز به مشاوره داشته باشند. اگر نشانه‌های زیر در زندگی شما وجود دارد به همراه همسرتان به مشاور مراجعه کنید. همینکه شما با هم به توافق برسید که نزد مشاور بروید اولین قدم در حل مشکل است:

   1) اگر احساس می‌کنید که بیشتر هم خانه هستید تا همسر! به مشاور مراجعه کنید.

   2) اگر نسبت به ازدواجتان دچار شک جدی شده‌اید و دنبال صمیمیت با فردی غیر از همسرتان هستید به مشاور مراجعه کنید.

   3) اگر احساس می‌کنید در زندگیتان یک سری مسایل را از هم مخفی می‌کنید، به مشاور مراجعه کنید.

  4) اگرشما یا همسرتان به جای حل مساله، به مواد مخدر یا محرک روی آورده‌اید، به مشاور مراجعه کنید.

   5) اگر احساس می‌کنید اعتمادتان به همسرتان کمرنگ شده، به مشاور مراجعه کنید.

   6) اگر احساس می‌کنید زندگی جنسی‌تان خیلی کمرنگ شده، به جای برچسب زنی به یکدیگر، به مشاور مراجعه کنید.  

   

  ترس و دردي که ديگر نيست!

   توجه: اسامي به کار رفته در اين متن، مستعار است! مهسا و مسعود ، 2 سال از عروسي‌شان مي‌گذشت. از زندگي در کنار هم لذت مي‌بردند و عاشق يکديگر بودند، اما يک مشکل آن‌ها را به شدت آزاز مي‌داد: مهسا هر روز با خودش فکر مي‌کرد که امشب حتماً اين مشکل حل مي‌شود. امشب حتماً مي‌توانيم. اما مشکل حل نمي‌شد که نمي‌شد. قصه اينجا بود که مهسا و مسعود مشکل در رابطه جنسي داشتند. مهسا به شدت مي‌ترسيد و مانع مي‌شد. دست خودش نبود مثل ترس از بلندي يا ترس از ارتفاع! ناخودآگاه مي‌ترسيد و قفل مي‌شد. اينکار براي مهسا آنقدر سخت به نظر مي‌رسيد که عليرغم عشقش به مسعود، آرزو مي‌کرد اي کاش اصلاً ازدواج نمي‌کرد. با ديدن قيافه ترسيده مهسا، کم کم مسعود هم مشکل پيدا کرد. اوايل خيلي ناراحت مي‌شد، احساس مي‌کرد چقدر بدبخت است! شايد مهسا او را دوست ندارد، ولي بعد که ديد مهسا خودش بيشتر عذاب مي‌کشد، سعي کرد دنبال راه‌حل و درمان باشد. مسعود با سرچ در اينترنت با کلينيک سلامت جنسي مرکز درمان ناباروري ابن‌سينا آشنا شد. خيلي زود وقت گرفتند و براي مشاوره و درمان مراجعه کردند. درمانگرجنسي، بعد از يک مصاحبه زوجي عميق و دقيق يکساعته، يکسري تمرينات فکري و حرکتي به مهسا و مسعود داد و يک برنامه درماني منظم و گام به گام متناسب با سبک زندگي آن‌ها برايشان طراحي کرد. مهسا با جديت تمريناتش را شروع کرد، مسعود نيز او را همراهي مي‌کرد و پيشرفت‌هايش را تشويق مي‌کرد. آن‌ها با درمانگر در ارتباط بودند. خيلي زودتر از آنچه مهسا فکرش را مي‌کرد، مشکل حل شد و مهسا و مسعود بعد از چند هفته تمرين، موفق به رابطه جنسي کامل بدون ترس و درد شدند.  مهسا واژينيسموس داشت و با همراهي مسعود و برنامه درماني علمي و منظمي که درمانگر براي آن‌ها طراحي کرد، بدون دارو يا جراحي درمان شد. مهسا و مسعود نمونه اي از ده‌ها زوجي هستندکه هر ماه جهت درمان به مرکز ما مراجعه مي‌کنند. اگر شما هم مشکلي مشابه مهسا و مسعود داريد، همين الان با کلينيک سلامت جنسي ابن‌سينا تماس بگيريد و وقت ويزيت بگيريد:23519-021  داخلي 515