نسل‌های متوالی (از جوانان تا سالمندان) همواره به دنبال بهترین تجارب و عملکرد در روابط جنسی خود هستند و امروزه، به ویژه پس از شعله ور شدن اپیدمی ایدز در جهان، موضوع سلامت جنسی یکی از اولویت‌های سلامت همگانی (Public Health)  محسوب می‌شود.

همچنین، با پیچیده ترشدن روابط و رفتارهای بشری در این خصوص، اهمیت مداخلات مبتنی بر دانش برای آگاه سازی، اصلاح نگرش و پیشگیری و درمان بیماری‌های مرتبط دوچندان شده است.

در این میان افزون بر سیاست گذاری‌های لازم در حوزۀ سلامت جنسی که بر عهدۀ متولیان سلامت، آموزش و فرهنگ در کشور است، فراهم آوردن خدمات لازم برای حفظ و ارتقای سلامت جنسی افراد و جامعه از اهمیتی ویژه برخوردار است. همچنین، باید در نظر داشت که امروزه سلامت جنسی مانند دیگر ابعاد سلامت، تنها به نبود بیماری یا اختلال عملکرد اطلاق نمی‌شود، بلکه هماهنگی و سازگاری جنبه‌های جسمی، عاطفی، عقلانی و اجتماعی امور جنسی در انسان را نیز دربرمی گیرد، به نحوی که شخصیت، روابط و عشق را رشد دهد و پربارتر کند.

از آن‌جا که سلامت جنسی رابطه ای تنگاتنگ با سلامت باروری دارد، از زمستان سال 1390، مرکز فوق تخصصی ابن سینا با راه اندازی کلینیک سلامت جنسی و برای پاسخگویی مسئولانه و علمی به نیاز و تقاضای موجود در اقشار مختلف جامعه به ارائۀ خدمت در زمینه‌های مختلف این جنبه از سلامت به شرح زیر می‌پردازد:

ارائۀ مشاورۀ ازدواج و خانواده و زوج درمانی تشخیص و درمان مشکلات و اختلالات جنسی در مردان و زنان مشاوره و راهنمایی در زمینۀ تربیت جنسی کودکان و نوجوانان تشخیص و درمان بیماری‌های منتقل شونده از راه جنسی (STIs) کنترل عفونت‌های هرپسی ( تبخال) حاد و راجعه آبله مرغان زونا سیتومگالوویروس و منونوکلئوز عفونی ارائۀ خدمات واکسیناسیون مطابق با مصوبات کمیتۀ کشوری واکسیناسیون و همچنین ارائۀ واکسن پاپیلوما ویروس انسانی (HPV) کلینیک فوق تخصصی اختلالات جنسی در مردان و اختلالات درد جنسی در زنان مشاورۀ تنظیم خانواده و ارائه خدمات تنظیم خانواده مشاورۀ مشکلات و اختلالات جنسی در بیماری‌های قلبی و عروقی مغز و اعصاب و معلولیت‌ها تیم تخصصی این کلینیک با بهره گیری از تخصص‌های مختلف علوم پزشکی و علوم رفتاری به صورت بین رشته ای به ارائۀ مشاوره و انجام خدمات تشخیصی و درمانی می‌پردازد.

در این کلینیک، رازداری و امنیت اطلاعات از اهمیتی ویژه برخوردار است و افراد حتی به هنگام پذیرش می‌توانند از ارائۀ نام و نام خانوادگی و دیگر اطلاعات شخصی قابل شناسایی، خودداری کنند. اقدامات آزمایشگاهی نیز با بهره گیری از آزمایشگاه مجهز مرکز تنها با استفاده از یک کد شناسایی و بدون نام قابل انجام است.

شماره تماس مرکز درمان ابن سینا 23519 داخلی 822