• (۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸)
  عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی موفق به دریافت «جایزه مریم میرزاخانی» شد

  عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی موفق به دریافت «جایزه مریم میرزاخانی» شد


  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاددانشگاهی - ابن سینا، این جشنواره در بزرگداشت زنده یاد مریم میرزاخانی و با هدف تجلیل از بانوان نخبه و فعال علمی، فرهنگی و اجتماعی برای دومین بار 2 اردیبهشت ماه برگزار شد ‌و دکتر سمیه کاظم نژاد، جنین شناس و سرپرست پژوهشکده بیوتکنولوژی تولید مثل پژوهشگاه ابن سینا، از جمله منتخبان این جشنواره بود.

  همچنین جشنواره ملی زن و علم در سه رده سنی زیر ۴۰ سال، بین ۴۰ تا ۶۵ سال و بالای ۶۵ سال و در شش گروه‌ تخصصی فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی دام پزشکی و محیط زیست، هنر و علوم پزشکی ، برگزیدگان این علوم را اعلام میکند.

  دکتر کاظم نژاد دانشیار و مدیر گروه مهندسی بافت پژوهشگاه ابن سینا و جنین شناس مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا می باشد. وی مدرک دکتری خود را در سال 1387 از دانشگاه تربیت مدرس اخذ نمود و پس از گذراندن دوره های فوق تخصصی، در حیطه سلولهای بنیادی، مهندسی بافت و جنین شناسی فعالیت می کند.

  این عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا، عضو بنیاد ملی نخبگان بوده و تاکنون جوایز متعددی را در جشنواره های مختلف کسب نموده که از آن جمله می توان به کسب جایزه محقق جوان برگزیده جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی در سال 1393، جایزه جشنواره جوان خوارزمی در سال 1387، پژوهشگر برتر استان گیلان در سال 1392 و پژوهشگر برتر جهاد دانشگاهی در سال 1393 اشاره کرد.

  چاپ بیش از 50 مقاله در مجلات معتبر بین المللی، 5 ثبت اختراع، تالیف یک کتاب فارسی با عنوان " زیست شناسی پیشرفته سلولهای بنیادی بالغ" و چهار فصل کتاب بین المللی در انتشارات معروفی نظیر Springer از فعالیت های نامبرده می باشد.

  گفتنی است، با توجه به اینکه اعتلای کشور، حل معضلات جامعه و دستیابی به استقلال اقتصادی از مهمترین دغدغه های این محقق جوان است، تاسیس یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه سلولهای بنیادی و تولید محصولات مختلف دانش بنیان نیز در کارنامه کاری و علمی وی به ثبت رسیده است.