• (۲۱ تیر ۱۳۹۷)
  کاهش انتظار دریافت خدمات از بانک جنین در مرکز ابن سینا

  کاهش انتظار دریافت خدمات از بانک جنین در مرکز ابن سینا

  مسئول درمانگاه مرکز درمان ناباروری ابن سینا: مدت انتظار برای دریافت خدمات از بانک جنین این مرکز به کمتر از شش ماه کاهش یافته است.

  فرهاد یغمایی با اشاره به خدمات این مرکز برای درمان زوج‌های نابارور افزود: این مدت پیش از این حدود یک سال بود.

  وی گفت: بانک اهدای جنین در این درمانگاه براساس آخرین روش‌های درمانی بین المللی برای ارتقای کیفیت و تسریع روند اهدای جنین ایجاد شده است.

  یغمایی با بیان اینکه انتخاب اهداکنندگان و دریافت کنندگان جنین بر مبنای مقررات مصوب انجام می‌شود، افزود: رعایت کامل محرمانگی روند اهدا و ناشناس ماندن اهداکننده و دریافت کننده؛ داشتن سلامت متعارف از نظر بیماری‌های داخلی، روانی، عفونی، ژنتیک، زنان و اورولوژی و نیز احراز صلاحیت اخلاقی از مهم‌ترین شاخص‌های اصلی انتخاب اهداکنندگان و دریافت کنندگان است.

  وی با بیان اینکه ایجاد بانک جنین و استفاده از روش اهدای جنین پیشرفت مهمی در روش‌های کمک باروری در کشور است گفت: مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر «ابن سینا» وابسته به پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی توانسته است با این اقدام خدمات مهمی به زوج‌های نابارور کشور ارائه کند.

  یغمایی افزود: مهم‌ترین مزیت ایجاد این بانک اطمینان از سلامت روند اهدا و جلوگیری از ورود دلالان و تجاری سازی این خدمات درمانی است.

  وی گفت: همچنین این مرکز نزدیک به دو دهه است که خدمات درمان ناباروری به روش لقاح برون تنی(IVF ) را به هموطنان ارائه می‌کند و خوشبختانه به علت میزان بالای موفقیت درمان در این مرکز، بسیاری از زوج‌ها صاحب فرزند می‌شوند.